O firmie

Historia firmy sięga roku 1983, kiedy to powstał zakład betoniarski produkujący pustaki, bloczki i płyty chodnikowe. Czasy, w których przyszło Edwardowi Makarewiczowi tworzyć swoje przedsiębiorstwo, nie sprzyjały biznesmenom, jednakże determinacja założyciela i dążenie do wyznaczonych celów oraz nieustanne udoskonalanie swoich produktów spowodowały, że kilka lat później, w roku 1991, uruchomił pierwszą produkcję pustaków w technologii wibroprasowanej. Edward Makarewicz zawsze stawiał na rozwój i mimo, że z roku na rok osiągał coraz pewniejszą pozycję na rynku, nigdy nie spoczął na laurach i wciąż inwestuje w rozwój swojej firmy. Kolejne lata przyniosły nowe technologie, maszyny i robotyzację procesów produkcyjnych przedsiębiorstwa. Jednak od zawsze i do dziś, najważniejsza dla Edwarda Makarewicza jest jakość jego produktów. Te natomiast uhonorowano wieloma nagrodami i certyfikatami, podobnie jak sposób zarządzania firmą ZIEL-BRUK®. Dziś firma jest wiodącym na rynku producentem elementów betonowych. Ambicją właściciela firmy ZIEL-BRUK®, jest nieustanne ulepszanie już istniejących produktów, a także opracowywanie nowych technologii i uzyskiwanie coraz doskonalszych rozwiązań w branży wibroprasowanych elementów betonowych. Z małego rodzinnego zakładu Edward Makarewicz stworzył w 2008 roku dwie fabryki, które zaopatrują w kostkę brukową i inne elementy własnej produkcji, ponad tysiąc kontrahentów i klientów rocznie.

Firma w 2010 roku zainicjowała program Skała Lubuska - system wyjątkowych produktów o wyglądzie naturalnej skały. Wszystkie jej elementy produkowane są z wyselekcjonowanych żwirów, grysów oraz piasków kwarcowych w technologii betonu wibroprasowanego. Do ich stworzenia zastosowano specjalną metodę łupania oraz obróbki cieplnej „Big-Room System”, dzięki której uzyskują niską nasiąkliwość, wysoką wytrzymałość i wysoką mrozoodporność.
Skała Lubuska to innowacyjny program 6 systemowych rozwiązań, które w połączeniu ze sobą tworzą piękny, spójny i elegancki charakter całej zabudowy. Elementy składowe programu uzupełniają się nawzajem dając możliwość skomponowania oryginalnej i jednolitej całości. Program obejmuje: ogrodzenia, mury oporowe, obudowy i niskie murki oporowe, schody, ściany i elewacje. Program Skała Lubuska jest odpowiedzią na potrzeby zmian wyglądzie posesji, domków jednorodzinnych, skwerów osiedlowych, placów parkowych i otoczenia kamienic starego miasta. Ta zmiana jest wynikiem dążenia w estetyce małej architektury do uzyskania wyglądu przypominającego skały łupane. Nowatorskie rozwiązania produktowe obejmują wyroby i wzory, które zostały zastrzeżone w Urzędzie Patentowym.

Firma ZIEL-BRUK® od 2002 r. posiada certyfikat ISO 9001:2000 i wielokrotnie była nagradzana, m. in. Certyfikatem „Solidny Partner w Biznesie”, zajęła wysokie pozycje w Rankingu Firm Województwa Lubuskiego „Złota Dziesiątka”, I miejsce w konkursie „Lubuski Lider Biznesu”, już 4-krotnie otrzymała laur Przedsiębiorstwo Fair Play. Ponadto produkty: Granit Lubuski, Rustica i Skała Lubuska były wielokrotnie nagradzane w konkursach m.in.: Medal Europejski, nagroda Nasze Dobre nadawana przez czytelników największego dziennika lubuskiego oraz nagrody na targach branżowych BUDMA i Targi Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz w Drzonkowie.

Wysoka jakość materiałów oraz kompleksowa obsługa gwarantuje satysfakcję i zadowolenie Klienta.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl