INSTRUKCJA MONTAŻU

PROSTY SYSTEM MONTAŻU BEZ FUGOWANIA!

Bezfugowe ułożenie SL Dekoracyjnych Płytek Ściennych czyni je niezwykle łatwymi w montażu. Ich niewątpliwą zaletą są równe boki, które po ułożeniu stykają się ze sobą. Każda płytka wykonana jest z modnego barwionego betonu i posiada niepowtarzalną, łamaną powierzchnię licową, która daje niezwykły efekt uwypuklenia. Dzięki temu rezultat jest naprawdę imponujący, a brak fugi bardzo uproszcza i przyspiesza montaż płytek na ścianie. Podczas montażu (zgodnie z instrukcją poniżej) po przygotowaniu podłoża wystarczy nanieść, za pomocą packi zębatej, na plecy płytki zaprawę klejową i przykleić płytkę do ściany. I to już wszystko. Nie trzeba ich fugować, a przez to mozolnie czyścić z zaprawy do spoinowania. Montaż tych płytek jest wyjątkowo „czysty” i łatwy. Poniżej prezentujemy krótką instrukcję montażu naszych płytek „krok po kroku”.PRZYGOTOWANIE

PŁYTKI: Należy zakupić więcej płytek o około 10% niż wynika z obmiaru na ewentualne straty podczas docinania płytek.

NARZĘDZIA:1- pędzel do gruntowania / 2- stalowa paca zębata / 3- szczotka ryżowa / 4- poziomica / 5- szlifierka z tarczą diamentową

SUROWIEC:1- grunt / 2- klej elastyczny (mrozoodporny do stosowania wewnątrz/na zewnątrz)
 

MONTAŻ W 6 KROKACH1. Temperatura otoczenia w trakcie klejenia i 48 godzin po klejeniu, nie powinna być niższa niż 5°C i wyższa niż 25°C.

2. Ścianę należy wyrównać i zagruntować

3. Płytkę ścienną należy oczyścić za pomocą np. szczotki ryżowej. Klej nakładamy stalową pacą zębatą na płytkę i na ścianę, w taki sposób, aby wzajemnie się krzyżował.4. Zaleca się układanie płytek od dołu w narożnikach lub miejsc, które są najbardziej widoczne, opierając pierwszy rząd płytek na wypoziomowanym podłożu, bądź wypoziomowanej ścianie poprzez zamocowanie prostej listwy od dołu.

5. W celu uzyskania najlepszego efektu, należy przyklejać płytki z przesunięciem o ok. ½ długości. Płytki należy dobierać z kilku kartonów jednocześnie, aby uniknąć koncentracji kolorów.

6. Cięcie płytek wykonujemy tarczą diamentową.
 
Plik do pobrania: INSTRUKCJA MONTAŻU SL PŁYTEK

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl